وقتی شما تصمیم به جا به جایی می‌گیرید یکی از اولین اقداماتی که انجام می‌دهید مراجعه به بهترین و نزدیکترین شرکت باربری است. بعد از هماهنگی با شرکت مورد نظر برای جا به جایی بایستی با توجه به حجم و نوع لوازمی که میخواهید جا به جا کنید وسیله مورد نظر را انتخاب کنید. انتخاب بهترین و مناسب ترین وسیله برای باربری نیاز به توجه و دقت بسیاری دارد زیرا هر وسیله ای را بایستی مطابق با حجم، اندازه و جنس آن حمل و نقل کرد. شرکت های حمل و نقل برای انواع لوازم در جابه جایی های خود وسیله مخصوصی را در نظر می‌گیرند. در ادامه به معرفی خودروهای باربری موجود در شرکت‌های نقل و انتقال می‌پردازیم و خصوصیات آنها را معرفی می‌کنیم.

باربری


خودروهای مورد استفاده در باربری به دو دسته کلی بزرگ و کوچک تقسیم می‌شوند. خودروهای بزرگ برای حمل بار سنگین و خودروهای کوچکتر برای انتقال لوازم سبک تر و ظریف تر استفاده می‌شوند.
ماشین های حمل بار بزرگ عبارتند از:
– تریلی
– کامیون
ماشین های حمل بار کوچک به موارد زیر اطلاق می‌‌گردد.
– وانت بار
– نیسان بار
– خاور
اینکه چه ماشینی برای حمل چه نوع وسیله ای مناسب است به عوامل و فاکتورهای زیادی بستگی دارد. موارد زیر از آن جمله هستند.
• وزن وسیله نسبت به وزن و قدرت ماشین
وزن وسیله ای که داخل ماشین قرار می‌گیرد بایستی متناسب با وزن ماشین باشد. برای انتقال وسایل سنگین نمی‌توان از ماشین های کوچک و سبک استفاده کرد.
• نوع و جنس وسیله
با توجه به جنس لوازم برای جا به جایی آنها از ماشین های مختلفی استفاده می‌شود. به طور مثال برای جا به جایی لوازمی از جنس شیشه از ماشینی استفاده می‌شود که در مسافت های طولانی بتواند از وسیله نگهداری کند و مانع از آسیب دیدگی آن شود. یا برای جا به جایی مواد غذایی فاسد شدنی که احتیاج به نگهداری در دمای یخچال دارند می‌بایست از خودرو‌های مجهز به دستگاه خنک کننده استفاده کرد.
• حجم وسیله
اثاثیه بزرگ مثل تخت و یا مبل های بزرگ که بسیار جا گیر هستند را نمی‌توان با وانت جا به جا کرد. برای لوازمی که جاگیر و عریض و طویل هستند از ماشین های حمل بار سنگین استفاده می‌شود.
• تعداد وسیله
تعداد اسباب و اثاثیه منزل افراد مختلف با یکدیگر متفاوت است. بعضی از مردم در خانه های بزرگ زندگی می‌کنند و متناسب با مکان و فضای زندگی‌شان لوازم بسیاری دارند که در اسباب کشی نمی‌توانند همه آنها را با یک ماشین کوچک باربری انتقال دهند بنابراین آنها هنگام جا به جایی می بایست در چند نوبت و به وسیله ماشین های بزرگ لوازم خود را انتقال دهند و یا به طور مثال افرادی که تنها زندگی می‌کنند و یا در خوابگاه دانشجویی اقامت دارند معمولا تعداد وسایلشان بسیار کمتر از خانواده هایی با جمعیت بالا است. بنابراین در اسباب کشی به کمک ماشین های حمل بار مثل وانت یا نیسان می‌توانند همه لوازم زندگی خود را جا به جا کنند.
• مسافت
یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در انتخاب نوع وسیله باربری مسافت طی شده است. برای مسافت های طولانی که جابه جایی از یک شهر به شهری دیگر است در صورت نیاز می توان از ماشین های مسقف برای جلوگیری از آسیب های احتمالی و حفاظت در مقابل باد و باران استفاده کرد.
شرکت سریع بار تهران با ارائه ماشین های حمل و نقل متنوع شما را در اسباب کشی یاری می رساند. در تمام نقاط تهران جا به جایی هر نوع وسیله ای را با اطمینان به ما بسپارید. برای نقل و انتقال کلیه لوازم و اثاثیه شما وسیله ای ایمن و مناسب را در نظر می‌گیریم.

دسته‌ها: مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *