باربری در واقع انتقال یک کالا از یک مکان به مکان دیگر است.در انجام این کار،چیزی که برای همگان ارزش و اهمیت ویژه ای دارد،بحث سرعت در انتقال و هزینه این جابه جایی است.

در زمان های قدیم ،استفاده از باربری به صورت امروزی رایج نبوده است و فقط عده ای کمی از مردم به خصوص ،تجار و ثروتمندان که کارشان مرتبط با جابه جایی بار و کالا بود از این خدمات استفاده و در این حوزه خود را نیازمند احساس می کردند و این جابه جایی ها عموما با شتر و قاطر و اسب انجام می شد.
جابه جایی به کمک این روش ها علاوه بر داشتن هزینه های زیاد برای مردم ،بسیار زمان بر نیز بود و گاهی این جابه جایی ها ماه ها به طول می انجامید.
اما پس از سالها که از اختراع چرخ گذشت و انسان توانست گاری را اختراع کند ،روند کار برای انسان بسیار آسان تر شد و می توان اوج این پیشرفت را ، ساخت اتومبیل،قطار و هواپیما دانست.
ولی با پیشرفت هایی که بشر در همه حوزه های علم و فناوری طی سالها توانسته کسب کند،پروسه جابه جایی را نیز بسیار آسان کرده است.پیشرفت تکنولوژی تنها روی وسایل حمل و نقل تاثیر نگذاشته بلکه باعث بهبود کیفیت راه ها و جاده های ما هم شده است.
امروزه ،همه ما با هر شغل و حرفه ای که باشیم ، حداقل یکبار نیازمند سیستم های حمل بار شده ایم.

20
• روند تحولات جابه جایی در گذشته(ایران)
o عهد باستان……….
به دلیل نیمه خشک بودن آب و هوای ایران ،شهرها دور از هم ساخته می شدند و برای آنکه بتوانند به امنیت و نظارت این شهرها اهمیت دهند ،اداره ای مخصوص ،برای راه داشتند.البته هدف اصلی این کار ،امورجنگی را هم شامل می شد. اما با داشتن این راه ها،حمل و جابه جایی بارها نیز در آن دوره بسیار آسان شد.
o پس از اسلام……….
در این زمان دانش ایرانیان در زمینه راه سازی بسیار بالا رفت.
o زمان جدید……….
در دوره جدید با وارد شدن اتومبیل به داخل شهر ،دیگر راه های قدیمی پاسخگوی رفت و آمد ها نبودند ،پس راه های پهن تر و وسیعتر ساخته شد. البته این راه های جدید با شکل گذشته شهر ،همخوانی نداشتند.این پیشرفت همچنان ادامه پیدا کرد تا زمان حال که جابه جایی ها را به شکل امروزه میبینیم.
امروزه می توانید با خیال راحت و آسوده در کلیه مناطق تهران ، حمل کالا و بارهای خود را با بالاترین سرعت،دقت و کیفیت به ما(سریع بارتهران) بسپارید.

کافیست با ما تماس بگیرید.
۰۲۱-۸۸۵۸۵۰۰۱ | ۰۲۱-۲۲۸۹۹۶۰۸


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *