در زمان های قدیم ، این محله دارای تعداد بسیاری باغ بود که تمام این باغ ها برای شخصی به نام فخرالدوله بوده است ، بعدها فخر الدوله این زمین ها در ازای دریافت پول به شخصی به نام میرزا جعفرحکیم الهی واگذار کرد.

نام الهیه از نام خانوادگی حکیم الهی گرفته شده است . علاوه بر آنکه مقداری از این زمین ها توسط دولت در دوران احمدشاه ، به کارمندان عدلیه و امانیه واگذار گردید ، قسمت قابل توجهی از این زمین ها را خود حکیم الهی فروخت .
این واگذاری ها و خرید و فروش زمین در این محله ، باعث رونق گرفتن آن شد تا جایی که شاهد محله الهیه ، به صورت امروزی آن هستیم . این محله از لحاظ شهرسازی دارای بافت منظمی نیست این محله دارای کوچه های کم عرض و طولانی است که درون این کوچه های نامناسب ساختمان های بسیاری بلندی ساخته شده اند . در کوچه های الهیه رفت و آمد زیادی صورت نمی گیرید . اکثر ساکنان این منطقه دارای وضعیت مالی بسیار خوبی هستند .

1
الهیه دارای آب و هوای مساعد و خوب است و به همین دلیل سفارت های کشورهای مختلف ترجیح می دهند در این محله ساکن باشند . برای مثال سفارت کشورهایی نظیر آلمان ، ترکیه و روسیه در این محله واقع شده اند .
یکی از خیابان های پر رونق در محله الهیه ، فرشته نام دارد و شاید بتوان آن را یکی از گران قیمت ترین خیابان های ایران نام برد. در این خیابان مرکز خریدی به نام سام سنتر نیز وجود دارد . اگر کمی در خیابان فرشته قدم بزنید ، همواره شاهد انواع ماشین های بسیار گرانقیمت در آن خواهید بود.

بسته بندی کالا

Untitled-11
• دسترسی محله الهیه به دیگر نقاط تهران
۱٫ این محله از سمت شمال به تجریش و شمیران متصل است .
۲٫ از سمت جنوب به قسمتی از اتوبان صدر می رسد و همچنین به تونل نیایش متصل است .
۳٫ از سمت شرق به خیابان شریعتی وصل می شود .
۴٫ از سمت غرب به خیابان ولی عصر می رسد .
وسایل نقلیه عمومی از قبیل تاکسی و اتوبوس برای رفاه حال شهروندان از مبدا میدان تجریش تعبیه شده است و نزدیکترین ایستگاه مترو به آن اطراف تجریش و قیطریه است . محله الهیه دارای محدودیت طرح ترافیکی خاصی نمی باشد .

انجام بیمه بار

Untitled-3
الهیه دارای یک مجتمع تجاری پیشرفته است که ساکنان اوقات فراغت خود را در آن سپری می کنند . البته خرید از این مجمتع ، به دلیل داشتن مغازه های برند و کالاهای لوکس بسیار پر هزینه خواهد بود. این محله دارای خانه های باغ دار بسیار زیادی است که هر کدام جلوه ای منحصر به فرد دارند .
• اهالی محله الهیه برای دریافت خدمات درمانی به کجا می توانند مراجعه کنند ؟
در گذشته خانومی به نام اخترالملوک سهرابی ، بیمارستان اختر را برای درمان و کمک به بیماران به سازمان هلال احمر وقف کرد . البته این بیمارستان در سال ۱۳۹۲ بازسازی شد.
شرکت اتوبار و باربری سریع بار تهران با داشتن سالها سابقه در زمینه حمل و جابه جایی بارها کالا های شهروندان گرامی و همچنین با داشتن سابقه درخشان در این حرفه ، می تواند مسئولیت انتقال کلیه بارهای شما عزیزان و به خصوص ساکنان محترم محله الهیه را به عهده بگیرد. فقط کافیست در هر ساعت از شبانه روز که نیاز به جابه جایی بارهای خود دارید ، با همکاران ما تماس حاصل فرمایید.
شماره های تماس

۰۲۱-۴۴۳۶۳۵۳۸ | ۰۲۱-۸۸۵۸۵۰۰۱ 

2


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *