در گذشته یک روستا مسیحی نشین ، به نام خوردین وجود داشت که تعداد جمعیت آن به ۸۵ نفر می رسد . این روستا بسیار خوش آب و هوا بود. در سال ۱۳۴۰ ه.ش تصمیم بر این شد که این روستا توسط متخصصان آمریکایی به یک شهرک مدرن تبدیل شود .

در آن زمان این متخصصان آمریکا شروع به طراحی و ساخت شهرکی بسیار مدرن در این منطقه کردند که هنوز هم برخی از خانه های زیبای ویلایی از آن دوران در این منطقه دیده می شود . در طراحی این محله ، سعی کردند که آن را به بخش های مختلفی تقسیم کنند . از لحاظ سطح فرهنگی این مناطق تفاوت خاصی با هم ندارند .
اما یکی از آرامترین این قسمت ها را فاز یک آن می دانند که دارای سکوت و آرامش بالاتری نسبت به فازهای مشابه اش می باشد . این محله از نظر دسترسی به اتوبان های مهم تهران ، بسیار عالی عمل کرده است و به راحتی می توان به هر کجای تهران که بخواهید دسترسی داشته باشید . بسیاری از افراد سرشناس ، این منطقه را برای سکونت خود انتخاب کرده اند .
• دسترسی های محله سعادت آباد
۱٫ محله سعادت آباد از شمال به بلوار دریا و اتوبان نیایش متصل می شود .
۲٫ از سمت جنوب به اتوبان حکیم می رسد .
۳٫ از سمت غرب به خیابان همیلا در پونک می رسد .
۴٫ از سمت شرق هم به اتوبان چمران می رسد .
دسترسی به وسایل حمل و نقل عمومی در محله سعادت آباد بسیار خوب است به طوریکه پایانه اتوبوس و ایستگاه های تاکسی از میدان صنعت شروع به حرکت می کنند و به اکثر نقاط شهر تهران می روند و شما برای جابه جایی با وسایل حمل و نقل عمومی در این محله دچار مشکل نخواهید شد . جدیدا در این محله در دو نقطه ایستگاه مترو در حال احداث و راه اندازی است که یکی در میدان صنعت و دیگری در بلوار دادمان قرار دارد .
به علت رفت و آمد بالا در این محله مخصوصا در غروب ها شاهد ترافیک زیاد در میدان صنعت هستیم . اما محدودیت های ترافیکی خاصی در این منطقه وجود دارد .
• پمپ بنزین
در بلوار دادمان یک پمپ بنزین وجود دارد که اغلب به راحتی می توانید کار سوختگیری وسیله نقلیه خود را در آن انجام دهید .


• مراکز خرید
این منطقه دارای بهترین مراکز برای خرید است و هر روزه تعداد بسیاری از افراد برای گذراندن اوقات فراغت ، گشت زنی و همچنین خرید به این مراکز مراجعه می کنند . برخی از این مراکز عبارتند از :
۱٫ مرکز تفریحی اریکه که بین سعادت آباد و شهرک غرب قرار دارد.
۲٫ ارم
۳٫ ایران زمین
۴٫ گلستان
۵٫ میلاد نور
• مراکز درمانی
این محله دارای ۳ بیمارستان است . بیمارستان بهمن ، لاله و بیمارستان آتیه در این محله واقع شده اند .
• مراکز آموزشی
این محله دارای ۷ مدرسه پسرانه و ۱۴ مدرسه دخترانه در مقطع ابتدایی و ۱۸ مدرسه پسرانه و ۱۲ مدرسه دخترانه در مقطع راهنمایی و همچنین دارای ۱۴ مدرسه پسرانه و ۱۲ مدرسه دخترانه در مقطع دبیرستان می باشد .
شما ساکنان عزیز که در هر کجایی از محله شهرک غرب که ساکن هستید و در هر زمان از شبانه روز می توانید جهت حمل و جابه جایی بارها و کالاهای خود با همکاران ما تماس حاصل فرمایید و از خدمات این شرکت بهره مند شوید .
شماره های تماس
۰۲۱-۸۸۵۸۵۰۰۱

1


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *