در زمان های قدیم ، محله فرمانیه دارای آب و هوای بسیار مناسب و زمین های مساعد برای کشاورزی بوده است ، به همین دلیل عده زیادی از افراد برای دسترسی به این شرایط ، به این مکان مهاجرت کردند .

55c30d70-f5a0-48b5-85b5-baa4b4a3ec5d

از سال ها قبل افراد ثروتمند به دلیل وجود آب و هوای بسیار مناسب این محله ، به این مکان مهاجرت کردند و به تدریج باعث رونق این منطقه شدند . یکی از خانواده های بسیار معروف فرمانیه ، خانواده نوریان نام دارند ، گفته می شود اصالت مازندرانی داشتند و محل سکونت اولیه آنها شهر نور در استان مازندران بوده است. یکی از مهمترین خیابان های این محله ، خیابان فرمانیه یا لواسانی نام دارد . در این خیابان سفارتخانه های زیادی موجود می باشد و تعداد زیادی ازدیپلمات ها و سفیران کشورهای مختلف این محله را برای سکونت خود برگزیده اند .
وجود سفارتخانه های زیاد ، باعث امنیت این محله شده است ، این محله را می توان جزو مناطق مدرن و پیشرفته در نظر گرفت و با توجه به خصوصیات محله های دارای بافت مدرن ، روابط اجتماعی با دیگر ساکنین محل در آن کمتر دیده می شود . در ساعات اوج ترافیک به دلیل نزدیک بودن کوچه های قسمت جنوبی محله فرمانیه به اتوبان صدر ، شاهد انتقال ترافیک سنگین اتوبان به این محله هستیم . شمال و جنوب ، شرق و غرب محله فرمانیه هر کدام دارای خصوصیات منحصر به فرد خود هستند به طوریکه :
o جنوب محله دارای بافتی شبیه شطرنج است و دارای نظم می باشد.
o در خیابان فرمانیه نیز می توانیم انواع فروشگاه ها و پاساژهای مختلف را مشاهده کنیم و افراد ساکن درمحله همه روزه برای تهیه مایحتاج روزانه و یا خرید اقلام خود به این فروشگاه ها مراجعه می کنند .
o در غرب این محله نمی توان خیابان های منظم را مشاهده کرد و این خیابان ها بیشتر به صورت سلیقه ای شکل گرفته اند ، نکته بسیار مثبت در این قسمت وجود باشگاه های ورزشی متنوع است .

انجام بیمه باربری

Untitled-3
• دسترسی های محله فرمانیه
۱٫ محله فرمانیه از سمت شمال دسترسی به نیاوران دارد .
۲٫ از سمت جنوب به اتوبان صدر و قسمتی از آن به خیابان لواسانی می رسد .
۳٫ از سمت شرقی آن با خیابان پاسداران مرز مشترک دارد .
۴٫ از سمت غرب دسترسی آن با دزاشیب و همچنین قسمت هایی از کامرانیه است .
• حمل و نقل عمومی
برای این محله ، تاکسی و اتوبوس از مبدا تجریش وجود دارد. نزدیکترین مترو نیز ، مترو تجریش است . در این منطقه محدودیت ترافیکی خاصی وجود ندارد . نزدیک ترین ایستگاه های پمپ بنزین به این محله ، در اقدسیه وهمچنین باغ فردوس است .

بسته بندی حرفه ای

3587dc41-af12-482d-8f25-8987a1cc346b
• مراکز درمانی محله فرمانیه
بیمارستان فوق تخصصی فرمانیه در سال ۱۳۸۹ شروع به فعالیت کرد ، این بیمارستان در خیابان محک واقع شده است . البته در این محله دو درمانگاه کوچک دیگر نیز ساخته شده است که اهالی می توانند برای رفع پاره ای از مشکلات درمانی خود به آنها مراجعه کنند .
شما همشهریان گرامی که در هر نقطه از محله فرمانیه ساکن هستید ، می توانید جهت حمل و جابه جایی کالاها و بارهای خود به طور شبانه روزی با شرکت سریع بار تهران تماس حاصل فرمایید .
شماره های تماس
۰۲۱-۴۴۳۶۳۵۳۸ | ۰۲۱-۸۸۵۸۵۰۰۱ | ۰۲۱-۲۲۸۹۹۶۰۸

Sarasota Moving Company


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *