یکی از محله های نسبتا جدید در تهران ، محله مرزداران است که درغرب تهران واقع شده است . این محله دارای سنی زیر ۳۰ سال است . پیدایش این محله را شاید بتوان ساخت و سازهایی که توسط ژاندارمری در دهه ۶۰ انجام شد ، دانست .

اسم این محله در آغاز تاسیس آن ” شکوفه های انقلاب ” نامیده شد که بعد ها به نام “مرزداران” تغییر نام داد . یکی از آثار تاریخی که از دوران صفویه برای این محله به یادگار مانده است ، یک آسیاب قدیمی به نام کهک است که اکنون در حال ترمیم است .

1
شروع آپارتمان سازی در این محله از دهه ۶۰ شروع شد .علاوه بر خانه های قدیمی که در این سال ها ساخته شدند ، نسل جدید ساختمان ها که بالای ۴ طبقه است و در دهه ۸۰ ساخته شده اند ، بیشتر به چشم می خورند .این محله دارای خیابان های آرامی است که اکثرمردم آن زندگی مدرن و امروزی را انتخاب کرده اند . ساختمان های اداری دراین محله نسبتا اندک است . نزدیک به تقاطع اشرفی اصفهانی ، می توان ترافیک سنگین را مشاهده کرد.

بسته بندی حرفه ای


• دسترسی محله مرزداران
۱٫ این محله از سمت شمال به بزرگراه همت می رسد و قسمتی از آن هم به بزرگراه حکیم متصل می شود.
۲٫ از سمت جنوب به بلوار جلال آل احمد متصل است .
۳٫ از سمت شرق به بزرگراه شیخ فضل الله نوری می رسد .
۴٫ از سمت غرب هم با خیابان اشرفی اصفهانی دارای مرز مشترک است .
از لحاظ دسترسی وسایل حمل و نقل عمومی این محله از مبدا ایستگاه صادقیه دارای اتوبوس و تاکسی است و مترو این محله در خیابان آریافر قرار دارد و دارای یک پمپ بنزین است که در خیابان ایثار قرار دارد . این محله محدودیت ترافیک در عبور و مرور وسایل نقلیه ندارد .

انجام بیمه باربری

page_img2
• ساکنان محله مرزداران از کجا خرید می کنند ؟
۱٫ مجتمع تجاری الوند یکی از مراکز خرید در محله مرزداران است و آن را می توان در خیابان شهید ابراهیمی واقع شده است .
۲٫ مرکز خرید پردیسان نیز به عنوان یکی از مراکز مهم محله مرزداران شناخته می شود که این مرکز خرید در خیابان سپهر واقع شده است .
۳٫ مرکز خرید الغدیر که این مرکز در خیابان ایثار قرار دارد .
۴٫ البته محله مرزداران به مراکز خرید خوب دیگر نیز بسیار نزدیک است که به راحتی می توان به آنها از این منطقه دسترسی پیدا کرد . مانند : تیراژه ، بوستان ، گلستان ، لیدوما ، میلاد نور ….
• فضاهای سبز در این محله
این محله دارای سرانه فضاهای سبز نسبتا غنی است ، که در زیر به معرفی برخی از آنها می پردازیم : پارک انارستان ، پارک فرهنگیان، پارک یاس و بوستان گلستان تعدادی از پارک های مهم این منطقه به شمار می روند.
تمام شهروندان گرامی که در محله مرزداران ساکن هستند ، می توانند برای دریافت خدمات پیشرفته جابه جایی و حمل بار و کالا ، درهر ساعتی از شبانه روز که مایل هستند با همکاران ما در این شرکت تماس حاصل فرمایند .
شماره های تماس ما

۰۲۱-۴۴۳۶۳۵۳۸ | ۰۲۱-۸۸۵۸۵۰۰۱ 

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *