در زمان های گذشته در محله پونک تهران ، مقدار بسیاری پونه یافت می شد به همین دلیل به این نام شناخته شده است و همه شهروندان برای تهیه پونه خود به این مکان مراجعه می کردند اما همان طور که مشهود است امروزه آثاری از این پونه ها در این مکان باقی نمانده است .

ساکنان اولیه پونک را مهاجرینی از استان های خراسان دانسته اند که برای انجام کارهای کشاورزی و باغبانی به تهران مهاجرت کرده بودند و به مرور در این منطقه ماندگار شده اند . کم کم کارمندانی که در بخش های دولتی کار می کردند برای سکونت وارد این مکان شدند ، اما امروزه شاهد سکونت همه اقشار در این محله هستیم .
اکثر ساختمان های اداری ، در اطراف میدان پونک تشکیل شده اند . این محله معمولا دارای ترافیک زیادی نیست و شاهد کوچه های آرام در آن هستیم . پونک دارای فروشگاه شهروند است که هر روزه مردم برای تهیه مایحتاج خود به آنجا مراجعه می کنند . پونک دارای آب و هوای مناسب و خوب و کوهپایه ای است و در آن بیشتر قوانین مربوط به شهرسازی نوین رعایت شده است ، زیرا این محله جزو محله های جدید تهران است .

انجام بیمه بار

Untitled-3

• دسترسی های پونک
۱٫ از شمال به رشته کوه های البرز متصل است .
۲٫ از سمت جنوب به اتوبان حکیم رسیده است .
۳٫ از شرق به اتوبان ستاری می رسد .
۴٫ از قسمت غرب به بزرگراه اشرفی اصفهانی می رسد .
محله پونک دارای وسایل حمل و نقل عمومی مثل تاکسی و اتوبوس از مبدا ترمینال آزادی می باشد اما متاسفانه ساکنان این محله به مترو دسترسی ندارند اما می توانند برای استفاده از مترو به ایستگاه صادقیه مراجعه کنند . این محله دارای دو جایگاه پمپ بنزین در نزدیک خود می باشد . یکی در ایرانپارس کنار اتوبان نیایش و دیگری در خیابان سردار است .
در قسمت شرقی این محله می توان پارک نهج البلاغه را مشاهده کرد ، این پارک دارای مساحت بالایی است و همواره مملو است از جمعیت است که برای گذراندن اوقات فراغت خود به آن مراجعه می کنند .

بسته بندی حرفه ای بارها

مراکز خرید:

در این محله دو مرکز خرید وجود دارد یکی مرکز خرید تیراژه است که نبش خیابان اشرفی اصفهانی قرار دارد و دیگری مرکز خرید بوستان است که در میدان پونک واقع شده است .
در این محله یک مرکز شبانه روزی به نام درمانگاه شبانه روزی پیامبر وجود دارد که نبش بلوار اشرفی اصفهانی قرار دارد .
در مرحله پونک ، مدرسه در همه مقاطع تحصیلی وجود دارد که مدارس ابتدایی در آن ، ۵ مدرسه پسرانه و ۵ مدرسه دخترانه است و در مقطع راهنمایی دارای ۳ مدرسه پسرانه و ۳ مدرسه دخترانه است و همچنین مقطع دبیرستان آن ۵ مدرسه پسرانه و ۴ مدرسه دخترانه دارد .

1
شما عزیزان که در هر کجای محله پونک ساکن هستید می توانید برای حمل و جابه جایی کلیه بارها و کالاهای خود و در تمام اوقات شبانه روز با شرکت باربری سریع بار تهران تماس حاصل فرمایید و از خدمات منحصر به فرد این شرکت بهره مند شوید .
شماره های تماس

۰۲۱-۴۴۳۶۳۵۳۸ | ۰۲۱-۸۸۵۸۵۰۰۱ 

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *