جابه‌جایی از جمله اموری است که معمولا هر کسی در زندگی خود حداقل یک بار آن را تجربه می‌کند. به خصوص اگر شما در شهری زندگی می‌کنید که جمعیت و یا امکانات کمی دارد برای دستیابی به امکانات بهداشتی، آموزشی و رفاهی بیشتر ناچار هستید که به شهر بزرگتر و پیشرفته‌تری مهاجرت ‌کنید. ممکن است به دلایل مختلفی مانند بالا رفتن اجاره منزل تصمیم بگیرید که منزل خود را عوض کنید. بعد از اینکه تصمیم خود را گرفتید باید به دنبال شرکت باربری مناسبی جهت انتقال لوازم خود باشید. بهتر است منزل جدید را در نزدیکی خانه قبلی خود در نظر بگیرید که بتوانید آسان تر و سریع تر اثاثیه خود را انتقال دهید. اگر برایتان مقدور نیست که در نزدیکی منزل یا محل کار قبلیتان مکانی را فراهم کنید ایرادی ندارد. جای نگرانی نیست. می‌توانید با نزدیک ترین شرکت حمل و نقل به منزل خود تماس بگیرید و کار نقل و انتقال وسایل خود را به آنها واگذار کنید.
باربری به عوامل بسیار زیادی وابسته است. وقتی از حمل و نقل صحبت می‌شود یکی از اولین موضوعاتی که عنوان می‌شود فاصله مبدا و مقصد است. به طور قطع هرچه مسافت بیشتر باشد هزینه بیشتری از مشتریان دریافت می‌گردد.
مسافت تاثیر بسیار زیادی بر حمل و نقل دارد. وقتی مسافت طولانی می‌شود شما باید نکات مهمی را در نظر بگیرید. نکات زیر از آن جمله هستند.

– بسته بندی مناسب
مسلما وقتی از خانه‌ای به خانه دیگر می‌روید اثاثیه را برای انتقال دادن بسته بندی می‌کنید و در داخل کارتن قرار می‌دهید. اگر به فرض خانه جدیدتان در همان کوچه باشد و یا فاصله بسیار کمی از خانه فعلی شما داشته باشد نیازی نیست که اثاثیه را خیلی محکم و سفت بپیچید. یک بسته بندی ساده کفایت می‌کند. ولی در شرایطی که مکان مورد نظر شما در فاصله بسیار دورتری قرار داشته باشد باید بسته بندی محکم‌تری را برای لوازم خود در نظر بگیرید تا در میان راه آسیب نبینند و یا در هوای بارانی و برفی دچار آسیب نشوند. بسته بندی شما در این مرحله بسیار مهم است. زیرا باید در تمام مدت حمل و نقل و از شهری به شهر دیگر دوام و استحکام لازم را داشته باشد و متلاشی نشود.

– هزینه
هزینه مقوله دیگری است که باید در نظر داشته باشید. شرکت‌های باربری با توجه به نرخ مصوب اتحادیه برای هر مسیری به طور مشخص قیمت مناسب آن مسیر را در نظر می‌گیرند. البته به این نکته توجه داشته باشید که طول مسیر با افزایش یا کاهش قیمت حمل بار نسبت مستقیم دارد.

– حجم و تعداد لوازم
هرچه تعداد لوازم مورد نظر شما در اسباب کشی بیشتر باشد مسلما به تعداد بیشتری ماشین باربری نیاز دارید. سعی کنید قبل از جمع کردن وسایل خود یک بار خانه تکانی کنید و کلیه لوازمی را که کهنه و فرسوده هستند و یا خراب شده‌اند و از کار افتاده‌اند را به دور بیندازید و با خود به منزل جدید نبرید. هرچه سبک بار‌تر باشید به نفع شماست. تصور کنید که به مسافرت می‌روید. آیا حرکت کردن در جاده با یک چمدان برایتان راحت‌تر است یا بر دوش کشیدن کوله بار سنگینی از لوازم شخصیتان؟ مسلما با یک چمدان کوچک بهتر می‌توانید حرکت کنید. بنابراین توصیه می‌کنیم که حجم و تعداد لوازمتان را متناسب با شرایطی که دارید کاهش دهید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *