خوشحالیم که تا این لحظه بخش وبلاگ سایت سریع بار تهران که در مورد باربری، اسباب کشی ، نکات بسته بندی و …  است برای کاربران مفید بوده و از ابراز لطف کاربران باربری تهران بسیار خرسندیم  در این مطلب با روش جابه جایی مبلمان سنگین در خدمت شما هستیم در ادامه با ما همراه باشید.

آماده شدن برای اسباب کشی هیچ وقت آسان نیست. باید تمام اتاق ها را بگردید و تمام وسایل اضافه را دور بریزید. بعد باید به یک فروشگاه بروید و جعبه هایی را در اندازه های مختلف جمع آوری کنید. وقتی وسایل کوچک و بزرگ را جمع کردید نوبت به وسایل سنگین می رسد مثل فرش های بزرگ و مبل های بسیار سنگین که برای جابه جا کردن آن ها ممکن است به بیش از یک نفر نیاز باشد، مخصوصا اگر قدیمی باشند و از چوب خالص ساخته شده باشند. این کار ممکن است به شما آسیب برساند مگر این که روش درست کار را بدانید.
مراحل:
۱- برای جابه جا کردن وسایل سنگین از چرخ های مخصوص در اندازه های مناسب استفاده کنید.

جابه-جایی-مبلمان
۲- هر گوشه ی وسیله را بلند کنید و یک چرخ زیر آن قرار دهید.

جابه-جا-کردن-مبل
۳- وقتی در تمام گوشه ها چرخ قرار داده شد آن را به آرامی حرکت دهید. حالا به دلیل اصطکاک کم بسیار راحت حرکت می کند.جابه-جایی-مبلمان-سنگین
نکات دیگر:
چرخ ها برای استفاده روی فرش ساخته شده اند.
اگر کف منزلتان چوب است، روی آن یک فرش کهنه یا یک دستمال پهن کنید تا در هنگام حرکت روی چوب خراش ایجاد نشود.
اگر وسیله را بدون توقف در میان راه، تا انتها ببرید کارتان آسان تر خواهد بود. زیرا اصطکاک در هنگام توقف افزایش می یابد.
راه دیگر برای حرکت دادن وسایل سنگین قرار دادن دسته ی جارو زیر آن ها و هل دادن است.
هشدار:
این روش را برای اجسام بسیار سنگین مانند قفسه ی کتاب به کار نبرید چون ممکن است باعث افتادن و آسیب دیدن آن ها شوید. بهترین راه این است که ابتدا کتاب ها را از قفسه را خارج کنید.
مراقب باشید که تمام فشار به کمرتان وارد نشود. فشار را روی پاهایتان بیاندازید و سعی کنید تا جای ممکن کمرتان را مستقیم و عمودی نگه دارید. ابتدا جسم سنگین را با پا بلند کنید بعد با کمر و در انتها با دست هایتان.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *