یکی از مواردی که بعد از شنیدن کلمه ازدواج به ذهن می رسد،خرید جهیزیه است.البته در گذشته خانواده ها خرید جهیزیه برای فرزندان خود را ،از سنین پایین شروع می کردند ولی در حال حاضراین رسم از بین رفته و زوجین سعی می کنند نظرات و سلایق خاص خود را در این خرید دخیل کنند.

البته چیزی که باید در خرید جهیزیه مد نظر قرار داد ،این است که باید سعی کنیم ، کالای مناسب و با کیفیت خوبی تهیه کنیم در عین حال باید بتوانیم این کالا ها را از فروشگاه هایی بخریم که هزینه کمتری برای ما داشته باشند،پس نیاز به یک برنامه ریزی و تحقیق اساسی داریم.
در ابتدا باید میزان پولی را که می خواهیم برای تهیه جهیزیه صرف کنیم، مشخص کنیم و با توجه به مقدار بودجه خود ،خرید را آغاز کنیم.
امروزه وضعیت حمل و نقل در ایران بسیار تغییر کرده است و می توانید به طور متوسط برای هر خانواده ایرانی ،داشتن یک عدد ماشین را در نظر بگیرید ،اما در زمان های دور، اکثر جابه جایی ها با شتر ،قاطر و یا با پای پیاده انجام می شد و فقط عده کمی از رجال و انسان های رده بالای کشوری و … به وسایل حمل و نقل دسترسی داشتند.
کم بودن امکانات در گذشته، روی همه ابعاد زندگی آنها تاثیر گذاشته بود ،برای مثال می توان به موضوع جهاز بران عروس که امروزه به صورت ساده با ماشین انجام می شود ،اشاره کرد.
در گذشته می بایست عده ای از افراد، وسیله های زندگی عروس و داماد را داخل سینی های بزرگ ،روی سرشان قرار می دادند که به آنها طبق کش می گفتند.
علاوه بر طبق کش ها ،عده ای نیز در طول مسیر به نواختن ساز و موسیقی مشغول می شدند تا آنکه به مقصد مورد نظر خود برسند.البته به نظر ما این کار علی رغم سختی هایی که داشت، بسیار مفرح بود!!!
امروزه با پیشرفت روز افزون علم و وجود وسیله های حمل و نقل مجهز و پیشرفته می توانید حمل این وسایل (جهاز عروس) را به راحتی ،بدون دردسر و باصرف کمترین خستگی انجام دهید.
حتی می توانید مسئولیت این جابه جایی را به شرکت های باربری معتبر(سریع بار تهران) بسپارید.آنها کلیه وسایل شما را با مشخص کردن روز و ساعتی که مد نظرخودتان است با صبر و حوصله بسته بندی می کنند وبا کمک کارگران کار آزموده و حرفه ای که در اختیار دارند نسبت به جابه جایی وسیله های شما اقدام می کنند.

3
برخی از خدمات برای نوعروسان عزیز:
• بسته بندی خاص و حرفه ای برای کلیه وسایل
• بسته بندی وسایل شکستنی به کمک کارتون های چند لایه و پلاستیک های حباب دار
• مجهزبودن شرکت به ماشین های بزرگ ۶متری با سقف های مسقف
• انجام بیمه برای بارهای شما


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *