به دلیل آسیب های شدید جسمی که در اثر حمل کردن بار به طریق نا مناسب به افراد وارد می شود، اسباب کشی در ذهن خیلی از افراد کاری بسیار خسته کننده، ملال آور و دردناک است. در حالی که با رعایت اصول درست و فنی جا به جایی می توان از بسیاری از ناراحتی های پیشامده برای افراد جلوگیری کرد. لیستی از کارهایی که می تواند در نحوه درست حمل بار به افراد کمک کند را در ادامه عنوان می کنیم.
– استفاده از ابزار مناسب جهت بستن و محکم کردن وسایل مانند طناب و چسب و یا استفاده از قلاب برای حرکت دادن لوازم و وسایل

– فاصله بین بار و بدن خود را تا جایی که ممکن است کم کنید تا از وارد شدن فشار بر روی عضلات و ستون فقرات جلوگیری شود.

– وسایل سنگین را به صورت دستی و یا تک نفره جا به جا نکنید و اگر ناچار هستید که به تنهایی کار حمل و نقل را انجام دهید هیچ وسیله ای را برای مدت طولانی و در حالت ایستاده، بلند نکنید و از چرخ های حمل بار استفاده کنید.

– اجسامی که بلند می کنید نباید بالاتر از سطح بازو و شانه هایتان قرار بگیرد.

– هنگام حمل بار همیشه نگاهتان به جلو و تمرکزتان بر مسیری که وسایل را در آن جا به جا می کنید باشد.

– هنگام بلند کردن اجسام از روی زمین و یا سطوح ناصاف به نحوه ایستادن و حرکات بدنتان بیشتر دقت کنید و بدنتان را مقابل جسم مورد نظر و ثابت نگه دارید.

– قبل از بلند کردن وسایل و یا جعبه ها وزن آنها را تخمین بزنید و به اندازه آنها و جنس کالای موجود در جعبه ها توجه کنید.

– اگر جسمی را برای جا به جایی در دست گرفته اید از حرکت بر روی سطوح شیب دار و یا سطوحی که صاف نیستند و ممکن است تعادل شما را در حین حرکت از بین ببرند بپرهیزید.

– گاهی اوقات استفاده از تکه ای چوب و یا میله فلزی و محکم می تواند اهرمی مناسب برای بلند کردن اجسام از روی زمین باشد.

– در هنگام حمل بار لباس و کفش مناسب بپوشید تا راحت تر بتوانید این کار را انجام دهید.

– در زمانی که از نظر جسمی و یا روحی وضعیت مناسبی ندارید بهتر است کار جا به جایی را انجام ندهید و یا از نیروهای حمل بار کمک بگیرید.

– گاهی اوقات می توان جعبه ها و وسایل سنگین را بر روی زمین هل داد.

– برای جا به جایی بار در ارتفاعات می توان از بالابر و آسانسور استفاده کرد.

– کمک گرفتن از تجهیزات مخصوص باربری مانند نوار نقاله ها، تله واگن های باربری و یا وسایلی مانند پتو برای جلوگیری از وارد شدن ضربه و آسیب به ابزار
– استفاده از ضربه گیرهای نایلونی و حباب دار برای داخل جعبه ها

– می توانید چند جعبه و بسته را داخل سبد و یا گاری گذاشته و سپس به مقصد مورد نظرتان انتقال دهید. گاهی اوقات انتقال دادن وسایل کوچک به صورت گروهی و با قرار دادن آنها در یک جعبه بزرگتر و یا چرخ دستی راحت تر انجام می شود.

– در شرایطی که محیط انتقال مناسب باشد می توان از جرثقیل، بالابرهای هیدرولیکی، جک های زنجیری و وسایلی نظیر آنها برای حمل بار استفاده کرد.

شرکت سریع بار تهران با بهره گیری از بهترین و به روز ترین تجهیزات حمل بار میتواند کار نقل و انتقال را برای شما آسان کند. نیروهای حمل بار این شرکت با بهره گیری از شیوه های درست جابه جایی وسایل، سرعت عمل و در عین حال اطمینان را به شما هدیه می کنند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *