اسباب کشی و باربری یکی از مسائلی است که در آن باید به نکات دقیقی توجه کرد در غیر این صورت ممکن است خسارات زیادی به بار آید. یکی از این نکات مهم نحوه چیدمان وسایل در ماشین حمل بار است. اگر تا به حال به این مسئله فکر نکرده‌اید پیشنهاد می‌‌کنیم که تا پایان مقاله با ما همراه باشید. شاید فکر کنید که چیدمان مسئله مهمی نیست و مهم این است که شما اسباب کشی کنید. این طرز فکر اشتباه است. چیدمان بخش بسیار مهمی از اسباب کشی را تشکیل می‌دهد. زیرا اگر لوازمتان را مرتب نچینید آنها در هنگام حمل و نقل به بیرون پرتاب می‌شوند و این موضوع بسیار خطرناک است. طرز درست چیدن وسایل نکته‌ای بسیار مهم است که شما باید به آن توجه کنید. در ادامه نکاتی را یادآور می‌شویم که به شما در چیدمان لوازمتان کمک می‌کند.

only-truck

– شکستنی‌ها
لوازم شکستنی بسیار حساس هستند و نباید آنها را روی همدیگر قرار دهیم. همان طور که در بسته بندی اثاثیه باید نکاتی را به درستی رعایت کنید، در چیدمان لوازم نیز باید با حوصله و دقت عمل کنید. اگر بی احتیاط رفتار کنید و جعبه‌ها را بدون توجه به برچسب روی آنها بر روی هم بگذارید احتمال زیاد وسایل داخل جعبه‌ها شکسته می‌شوند و حتی ممکن است خرده‌ شیشه‌ها به بیرون از کارتن مخصوص لوازم شکستنی پرتاب شوند و این موضوع بسیار خطرناک است. توصیه می‌کنیم کارتن‌های شکستنی را کاملا جداگانه و در کنار هم قرار دهید و با این کار از وارد کردن فشار مضاعف بر روی آنها خودداری کنید. در ضمن حتما بر روی جعبه‌های محتوی شیشه‌ها و یا ظروف شکستنی برچسب بزنید و شکل ظاهری آنها را از سایر جعبه‌ها متمایز کنید.

– تعادل وزنی
وزن کارتن‌ها را در نظر بگیرید. به هنگام چیدن کارتن‌ها در ماشین به وزن هر کارتن توجه کنید. کارتن‌ها را به صورت اریب و نا متعادل بر روی هم قرار ندهید. چون در این صورت با کوچکترین ضربه و یا حرکت سریع ماشین جعبه‌ها از روی یکدیگر پرتاب می‌شوند. بهتر است برخی جعبه‌‌ها را به کمک طناب خوب محکم کنید تا در میان راه و در اثر بالا و پایین شدن ماشین به بیرون پرتاب نشوند.

– مکان قرار گیری جعبه
جعبه‌ها را تا سقف ماشین نچینید. همیشه طوری جعبه‌ها را جایگذاری کنید که بتوانید به آسانی آن‌ها را بردارید و انتقال دهید. همیشه مقداری فضای خالی در ماشین باقی بگذارید تا بتوانید به هنگام تخلیه بار به راحتی اسباب را جا‌به‌جا کنید.

– اندازه جعبه‌ها
به هنگام قرار دادن لوازم در ماشین حمل بار به ترتیب قرار گیری آنها از بزرگ به کوچک توجه کنید. هیچ گاه جعبه‌های بزرگ را جلوی دست و پا قرار ندهید. چون در این صورت نمی‌توانید جعبه‌های کوچک را در قسمت عقب ماشین جاسازی کنید. به طور مثال لوازمی مانند یخچال و اجاق گاز را ابتدا در ماشین قرار دهید و سپس وسایل کوچکتر را بچینید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *