۰۲۱-۴۴۳۶۳۵۳۸ | ۰۲۱-۸۸۵۸۵۰۰۱ | ۰۲۱-۲۲۸۹۹۶۰۸

روش جابه جایی و بسته بندی در باربری

• بسته بندی و حمل وسایل سنگین در باربری و اتوبار سریع بار تهران
یکی از سخترین مراحل در اسباب کشی ها ، مرحله بسته بندی و حمل وسیله و بارهای سنگین است. شاید اسباب کشی و جابه جایی وسایل سبک کاری زمان بر و خسته کننده باشد ، اما جابه جایی بارها و اثاث بزرگ و سنگین ، کاری بس سخت و نفس گیر است و اگر بتوان این بارهای سنگین را به درستی بسته بندی کرد، فرایند کار بسیار آسانتر خواهد شد.
البته باید بسته بندی وسایل سنگین ، به درستی و با دقت انجام شود تا در حین جابه جایی به علت بازشدن و یا عدم کیفیت لوازم بسته بندی استفاده شده ، آسیبی به بار، کارگران وهمچنین ماشین های حمل بار و … وارد نشود .چون این آسیب ها می توانند هزینه های بسیار سنگینی را برای شرکت باربری ایجاد کنند .
بارهای سنگین باید به گونه ای بسته بندی شوند که کارگران به راحتی بتوانند آنها را جابه جا کنند و به بیان عامیانه ، جای دست برای حمل بارها در نظر گرفته شده باشد . به همین دلیل پیشنهاد ما سپردن خدمات بسته بندی بارها، به شرکت های معتبر حمل بار است.
چند نکته کاربردی در بسته بندی وسایل سنگین عبارتند از :
۱٫ استفاده از کارتن های قدیمی و فرسوده در بسته بندی وسایل به هیچ وجه توصیه نمی شود و شرکت های معتبر باربری برای بسته بندی از کارتن های چندین لایه و مستحکم که برای حمل بارهای سنگین ساخته شده اند ، استفاده می کنند.
۲٫ نایلون های مخصوص بسته بندی و حباب دار نیز به خوبی می توانند از بارهای شما محافظت کنند.
۳٫ لوازم بسته بندی متفاوتی برای بسته بندی بارهای شما وجود دارد . از جمله : عایق های ضربه گیر، کارتن های چند لایه و مستحکم ، چسب های مخصوص و…
۴٫ بهتراست وسیله های سنگینی را که امکان جدا شدن قطعات آنها وجود دارد را ازهم تفکیک کنید و به طور جداگانه بسته بندی کنید.

d9bc94e7-cc81-4628-96ce-9839f9ae1515

3587dc41-af12-482d-8f25-8987a1cc346b
• بسته بندی و حمل وسایل شکستنی در باربری و اتوبار سریع بار تهران
یکی ازبدترین قسمت های اسباب کشی، آسیب دیدن وسایل منزل و شکستن وسایل شکننده و ظروف می باشد که می تواند آسیب های فراوانی را هم از لحاظ مالی و هم از لحاظ ذهنی( وسیله قدیمی که خاطره ای از گذشته است) برای مشتری به بار آورد. برای آنکه این مشکلات برایتان حین جابه جایی رخ ندهد می بایست لوازم و ظروف ارزشمند و شکستنی خود را بسیار با دقت و حرفه ای بسته بندی کنید تا احتمال بروز خسارت به آنها را به حداقل برسانید . بهتر است برای انجام این کار از شرکت های معتبر باربری که کار بسته بندی حرفه ای را به کمک وسایل مخصوص از جمله کارتن های چند لایه ، فوم ها و پلاستیک های حباب دار و … انجام می دهند بسپارید و خودتان با خیال راحت و آسوده ، وسایل و بارهای خود را سالم در مقصد تحویل بگیرید تا بتوانید اسباب کشی را به خاطره ای خوب برای خود و خانوادتان تبدیل کنید.

14
• بسته بندی و حمل یخچال ساید بای ساید در باربری و اتوبار سریع بار تهران
همه ما حداقل یکبار کارگران را درحین جابه جایی یخچال ها و بارهای بسیارسنگین دیده ایم. البته بعضی از این کارگران دارای هیکل های بسیاربزرگ و یا وسیله های خاصی برای جابه جایی بارها نیستند ، اما نکته جالب این است که آنها این بارها را به خوبی حمل می کنند. برای جابه جایی این بارها فقط داشتن قدرت و نیروی زیاد کافی نیست ، بلکه کارگر می بایست بسیار باتجربه باشد و بداند هر بار و وسیله ای را چگونه باید از زمین بلند و حمل کند تا علاوه بر آنکه کمترین فشار را به بدن خود وارد می کند ، بار و ماشین باربری هم ازهر آسیبی به دور بمانند.
برای جابه جایی یخچال ها بهتر است آن را از یک روز قبل خاموش کرده و یخچال به خوبی تمیزشود و بدون هیچ رطوبتی باشد ، زیرا وجود هرگونه رطوبت در یخچال ، احتمال نشت رطوبت به دیگر وسایل را درهنگام جابه جایی بالا می برد. بهتراست تمام قطعات یخچال که امکان جدا شدن آنها وجود دارد یا از یخچال جدا شود و یا به کمک چسب محکم متصل شوند . سیم برق که در پشت یخچال قرار دارد نباید در حین جابه جایی معلق قرار گیرد ، بلکه بهتر است سیم یخچال جمع و به یخچال وصل شود.
برای جلوگیری از وارد شدن هر گونه ضربه و آسیب به یخچال ، از ضربه گیر و فوم های مختلف می توان استفاده کرد. بعد از رسیدن یخچال به مقصد، به دلیل آنکه درهنگام جابه جایی آن ، امکان ورود روغن موجود در یخچال به لوله های آن و در نتیجه سوختن یخچال وجود دارد ، بهتراست برای روشن کردن مجدد یخچال تقریبا دو ساعت صبر کرد.

refrigerator and ramp
•بسته بندی  و حمل پیانو در باربری و اتوبار سریع بار تهران
حمل و جابه جایی درست پیانو ، به دلیل بزرگ بودن ، سنگینی و حساس بودن بدنه و خود دستگاه کاری است که به تجربه و مهارت بالای کارگران حمل بار ربط دارد. برای جابه جایی پیانو می بایست ابتدا یک بسته بندی خوب و مقاوم برای آن در نظر گرفت. درب پیانو ، صفحه کلید و تمامی سطوح پیانو را باید با فوم ها و… به طوردقیق بسته بندی کرد زیرا هرگونه سهل انگاری و یا عدم مهارت در بسته بندی و جابه جایی حرفه ای پیانو و دیگر بارها می تواند خسارت های زیادی را به مشتری ، کارگران وهمچنین شرکت باربری وارد کند .

3

……………………………………………………………………………………………………………………………………….

در هنگام حمل و نقل اثاثیه و باربری ما معمولا به اینکه چه کارهایی برای محافظت از گیاهانمان باید انجام دهیم فکر نمی­کنیم. با این حال، انجام برخی اقدامات   از پیش برنامه ­ریزی شده برای حفظ سلامت و دست نخورده ماندن آن­ها در حرکت، ضروری است. ما اینجا پیشنهاد هایی برای این کار برایتان   آماده کرده­ ایم. همچنین برای دریافت مشاوره می توانید با باربری تهران در تماس باشید تا به صورت کامل و رایگان مشاوره شوید.

مراحل:

تصمیم بگیرید که کدام گیاهان را می­خواهید با خودتان ببرید. واقع ­بینانه به فضا، وزن و تناسب گیاهانتان با خانه ی جدید ( یا حتی اقلیم جدید )  فکر کنید. اگر می­خواهید به استان دیگری بروید، قوانین محلی جابه ­جا کردن گیاهان را بررسی کنید. اگر می­خواهید به کشور دیگری بروید احتمالا نمی­توانید گیاهان را ببرید، یا در صورت امکان، این کار بسیار پرهزینه خواهد بود.

گیاهان را از چند هفته قبل آماده کنید. آن­ها را چند هفته قبل از حرکت تمیز کنید تا دچار بیماری ناشی از حرکت و برگ­ها یا شاخه­ های مرده نشوند. آن­ها را هرس کنید، گل­های مرده را جدا کنید و به طور کلی به آن­ها رسیدگی کنید.

هر چه گیاهتان شاخ ­وبرگ کم­تری داشته باشد، زحمت کمتری باید برای محافظت از خودش بکشد.

اگر قرار است گیاهان را از خاک باغچه خارج کنید از قبل برایش برنامه ­ریزی کنید. بهتر است برای این کار با یک متخصص مشورت کنید.

در صورت امکان آن­ها را چند ماه قبل از حرکت از خاک درآورید.

ریشه را در پارچه ­ای ضخیم قرار دهید.

گیاه را در مکانی خنک و در سایه در باغچه قرار دهید.

ریشه را همواره مرطوب ( و نه خیس ) نگه­دارید.

گیاه را بادقت حرکت دهید؛  آن را بیش از نیاز حرکت ندهید.

آفات و علف ­های هرز را بزدایید. گیاهان را یک هفته قبل از حرکت برای آفت و علف هرز چک کنید و آن­ها را از بین ببرید  شما نمی­ خوهید    آن­ها را همراه گیاهتان ببرید و اگر مکان جدیدتان مورد هجوم آفات مشابه نباشد، این فرصت خوبی برای شکستن این چرخه­ ی آفت ­زدایی است.

یک راه مناسب برای اصلاح  گیاه و خاک این است که گیاه را به طور کامل در یک کیسه ­ی پلاستیکی مات با نوار آفت قرار دهید. اجازه دهید شب را در این حالت بماند و صبح کیسه را بردارید.

 

گیاه را روز قبل از حرکت در جعبه ­ی مناسب قرار دهید. جعبه ­ی مقوایی بهترین انتخاب برای اکثر گیاهان است چون هم محکم است هم گیاه      می­تواند در آن تنفس کند. از کاغذ بسته­بندی یا روزنامه برای نگه داشتن گیاه درون جعبه استفاده کنید.

از برگ­ها با استفاده از کاغذ محافظت کنید. یک کاغذ نازک و مرطوب  را روی گیاه بگذارید تا نقش یک لایه ی محافظ را داشته باشد.

جعبه را به طور واضح علامت گذاری کنید تا کارگران بدانند چگونه با آن برخورد کنند. درشت بنویسید “گیاه است. بادقت حرکت دهید”

جعبه را در همان روز حرکت ببندید. سریع مقداری مایع روی آن بیافشانید و درب را ببندید و چند سوراخ در قسمت­های مختلف برای تنفس گیاه ایجاد کنید.

به محض رسیدن گیاه را از جعبه خارج کنید. همانند حیوانات خانگی، گیاهان هم باید در اولویت اول شما برای رسیدگی باشند.

گیاه را از پایین جعبه بگیرید و خارج کنید. این کار به شما اطمینان می­دهد که گیاه را از سنگین­ ترین قسمت گرفته­اید و به ساقه آسیب نخواهید زد.

گیاهان را در مکانی تاریک قرار دهید و به تدریج نور را افزایش دهید تا فرصت داشته باشند دوباره خود را با نور خورشید تطبیق دهند.